Zbiórka odpadów zielonych i budowlanych

W związku z potężną burzą, jaka przeszła przez Gniezno w miniony piątek, URBIS Sp. z o.o. w Gnieźnie informuje o dodatkowej zbiórce odpadów zielonych i budowlanych. 

  • Odpady budowlane można dostarczać do ZZO Lulkowo w godzinach od 8:00 do 18:00 (za wyjątkiem 15 sierpnia i niedzieli)
  • Odpady zielone można składać w specjalnie utworzonym punkcie przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, czynnym codziennie w godzinach od 8:00 do 19:00. 
  • Od środy rozpocznie się objazdowa zbiórka odpadów zielonych na terenie czterech osiedli (szczegółowy harmonogram poniżej) 

Na specjalnej konferencji prasowej zwołanej przez Prezydenta Miasta Gniezna, w której udział wziął również prezes URBIS Sp. z o.o., Edmund Młodzikowski, poinformowano o dodatkowej zbiórce odpadów budowlanych i zielonych. – Po piątkowym kataklizmie wchodzimy w etap porządkowania porządkowania miasta. Za poleceniem pana prezydenta podjęliśmy specjalne działania, mające na celu usunięcie tych nadspodziewanych odpadów – powiedział prezes E. Młodzikowski. 

Podzieliliśmy je na dwie grupy. Pierwsza to odpady budowlane, które można dostarczać bezpośrednio do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, gdzie zostaną przyjęte nieodpłatnie codziennie, oprócz jutrzejszego święta i niedzieli, w godzinach od 8:00 do 18:00 – dodał prezes Spółki. 

Druga grupa odpadów to odpady zielone, które można składać w specjalnie utworzonym punkcie przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (ul. Kawiary 38). Ponadto, od środy rozpocznie się objazdowa zbiórka na terenie czterech, najbardziej dotkniętych nawałnicą osiedli: Pustachowa, Dalki, Osiniec/Kawiary oraz Konikowo. Bardzo prosimy o oddzielanie gałęzi od pni i większych konarów. – Będziemy odbierać od mieszkańców wszystkie wystawione gałęzie, konary, liście i wywozić je naszymi pojazdami w miejsca wskazane. Bardzo prosimy o wystawienie odpadów przed swoje nieruchomości. Nie ma konieczności pakowania je w worki. Apelujemy przy okazji nie mieszanie ich z innymi odpadami – powiedział E. Młodzikowski. –  Ze względu na dużą skalę prac, nie jesteśmy w stanie podać dokładnego, godzinowego harmonogramu, dlatego prosimy o orientowanie się na podstawie postępu prac na sąsiednich ulicach – dodał. 

Oto jak wygląda przebieg tras pojazdów na poszczególnych osiedlach: 

Pustachowa

Wiejska (od Wrzesińskiej), Półwiejska, Pustachowska, Gębarzewska, Cisowa (odcinek między Gębarzewską a Chłodną), Chłodna, Pustachowska (do Wrzesińskiej)

Dalki
Gajowa (od Orzechowej), Jaworowa ,Ludwiczaka, Ludwiczaka, Jabłoniowa, Jeżynowa, Morelowa, Porzeczkowa, Gronowa, Jabłoniowa, Ludwiczaka (do Gajowej),Orzechowa (do Gajowej)

Osiniec/Kawiary
Klonowa, Surowieckiego, Słoneczna, Kawiary, Cechowa, Starowiejska

Konikowo
Libelta (od Konikowo), Matejki, Żeromskiego, Kochanowskiego, Słowackiego (do Matejki), Kołłątaja, Cieszkowskiego, Marcinkowskiego, Kasprowicza (do Słowackiego)

W przypadku wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Zakładem Oczyszczania Miasta – tel. 61 424-58-60 lub Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie – tel. 61 424-58-71.