38 Bieg Lechitów (fotorelacja)

W minioną niedzielę odbył się 38 Bieg Lechitów – najstarszym bieg w Polsce organizowany na tym dystansie. Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Patryk Łukaszewski. Tuż za nim uplasował się dyrektor biegu  – Andrzej Krzyścin, a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Staniszewski. 

Nim jednak na metę wbiegli uczestnicy najstarszego polskiego półmaratonu, u podnóża Katedry, na placu św. Wojciecha zostały rozegrane biegi młodzieżowe, których patronem była spółka URBIS. Dzieci i młodzież rywalizowały na różnych dystansach w zależności od wieku uczestników. 

Chwilę po tym jak zmagania zakończyli młodsi biegacze, na mecie półmaratonu zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy 38 Biegu Lechitów. Jako pierwszy zameldował się Patryk Łukaszewski, który pokonał przeciwników z dużą przewagą. Oprócz niego na podium znaleźli się również Andrzej Krzyścin i Wojciech Staniszewski

Gdy już wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Jedną z nich była nagroda dla najlepszego gnieźnianina. Fundatorem tej nagrody była spółka URBIS, a trafiła ona w ręce zwycięzcy tegorocznego Biegu Lechitów – Patryka Łukaszewskiego. Był to dwunasty przypadek w historii Biegu Lechitów, kiedy to zwycięzca zawodów pochodzi z Pierwszej Stolicy Polski. 

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z wczorajszej imprezy. Pełną fotorelację można znaleźć pod tym linkiem:

38 Bieg Lechitów – Gniezno, 13.09.2015 (fotorelacja)

101_0991101_1020101_1038101_1116101_1160101_1181