Kolejny Dzień Otwarty za nami

Setki osób odwiedziło w sobotę Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Oprócz frekwencji dopisała pogoda, dzięki czemu przybyli goście mogli skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. A tych nie brakowało. 

Podstawowym punktem każdego Dnia Otwartego w Lulkowie jest możliwość zwiedzenia Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Dzięki temu mieszkańcy Gniezna oraz sąsiednich gmin mogą na własne oczy zobaczyć, co dzieje się z odpadami, które trafiają do kosza. Chętnych do zwiedzania nie brakowało, a nasi przewodnicy mieli pełne ręce roboty. 

Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi. Dmuchane zamki, kurtyna wodna, czy boisko do piłki ręcznej to tylko część przygotowanych atrakcji. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat ekologii, ochrony środowiska i segregacji odpadów, rozwiązując łamigłówki lub biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez Polski Klub Ekologiczny. Gnieźnieński oddział PKE nie zapomniał również o dorosłych – odpowiedź na trzy zadane pytania była nagradzana otrzymaniem drzewka. 

W Lulkowie gościliśmy również przedstawicieli Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie oraz klubu MKS PR Gniezno, który już od kilku lat jest wspierany przez spółkę URBIS. Swoją obecnością Dzień Otwarty uświetnił także Prezydent Miasta Gniezna, który wspólnie z prezesem spółki, Edmundem Młodzikowskim wręczył nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym „Segregacja? Dziecinnie proste!”. 

Na kolejną edycję Dnia Otwartego przyjdzie nam czekać rok. Już teraz zapraszamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie mogli zjawić się w Lulkowie w tym roku.