Nowe pojemniki dla zabudowy jednorodzinnej (luty)

Nie tak dawno informowaliśmy o pojawieniu się pojemników na tzw. odpady „suche” w zabudowie wielorodzinnej (informowaliśmy o tym TUTAJ). Tymczasem od najbliższego piątku, 12 lutego rozpocznie się dystrybucja kontenerów dla zabudowy jednorodzinnej. 

Pojemniki, podobnie jak poprzednim razem, przeznaczone są dla odpadów opakowaniowych, czyli tzw. „suchych” (bez opakowań szklanych). W porównaniu do zabudowy wielorodzinnej, będą one miały mniejszą pojemność tj. 240 litrów.

Dystrybucja będzie przebiegać etapami. Jako pierwsi nowe kontenery otrzymają mieszkańcy osiedla Arkuszewo, którzy nowych pojemników mogą spodziewać się już 15 lutego. Do otrzymania pojemnika konieczne jest potwierdzenie tego faktu. Stosowne podpisy, będące poświadczeniem, że kontener został odebrany będą zbierać pracownicy spółki URBIS przy okazji dystrybucji nowych pojemników.

Harmonogram dystrybucji w najbliższych dniach:

– Arkuszewo: 15-19 lutego

– Konikowo: 18-24 lutego

– Pustachowa: 16-18 lutego

Harmonogramy dla kolejnych osiedli pojawią się w najbliższym czasie, dlatego prosimy na bieżąco śledzić stronę Spółki. W przypadku wszelkich wątpliwości prosimy kontaktować się z Zakładem Oczyszczania Miasta telefonicznie: (61) 424-58-61, lub mailowo: zom@urbis.gniezno.pl.