Prezydencki Dzień Dziecka 2023 w Gnieźnie przy ul. Sportowej

Spółka URBIS w dniu 3 czerwca 2023 r. włączyła się aktywnie w organizację Prezydenckiego Dnia Dziecka przy ul. Sportowej w Gnieźnie. Zarządzane przez Spółkę Schronisko dla bezdomnych zwierząt wraz z Panią Kierownik – Katarzyną Fikus oraz Wolontariuszami – wywołały duży entuzjazm wśród najmłodszych uczestników festynu. Dzieci bardzo chętnie bawiły się z pieskami pod baczną opieką Wolontariuszy.   

Wielkie zainteresowanie i zachwyt, szczególnie najmłodszych, wzbudziła nowa, elektryczna „śmieciarka” z Zakładu Oczyszczania Miasta, Spółki URBIS. To specjalistyczne auto przyjechało po zbieraną podczas festynu makulaturę. Każdy uczestnik festynu, mógł z bliska zobaczyć ten ciekawy sprzęt, który  na co dzień odbiera odpady komunalne, z pojemników w centrum Gniezna. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia za kierownicą „śmieciarki”, bawiąc się tak dobrze, jak w najlepszej  fotobudce. 

Wszyscy, którzy dostarczyli papier, makulaturę czy karmę dla zwierząt, mogli otrzymać drobny upominek przygotowany przez Organizatorów: kwiatek, drzewko czy ekologiczny gadżet. Towarzysząca plenerowej imprezie zbiórka odpadów papieru i tektury oraz  karmy dla zwierząt ze schroniska, spotkała się z przyjaznym odzewem uczestników festynu. Dziękujemy serdecznie wszystkim za włączenie się w szczytną akcję i miło spędzony czas!