Spółka Urbis ponownie zaprasza do Lulkowa

Już po raz trzeci spółka miejska Urbis zaprasza na Dzień Otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Jak co roku organizator przygotował dla gości mnóstwo atrakcji.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie działa od 2015 roku, będąc jednocześnie największym obiektem w zasobach spółki Urbis. ZZO przyjmuje odpady z 14 gmin, znajdujących się na terenie powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Rocznie zakład przetwarza aż 56 tysięcy ton odpadów rocznie, a selekcja odbywa się na taśmach sortowniczych o długości ponad kilometra.

Od momentu otwarcia co roku organizowany jest Dzień Otwarty, którego głównym celem jest przybliżenie zasad funkcjonowania tego nowoczesnego obiektu. Nie inaczej będzie i tym razem. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 14:00.

Dzień Otwarty to przede wszystkim okazja do obejrzenia zakładu od środka. Przewodnicy oprowadzą i omówią zasady funkcjonowania poszczególnych elementów instalacji, tłumacząc przy tym, co dzieje się z wyrzucanymi odpadami. To jednak tylko jeden z wielu punktów sobotniego wydarzenia. Przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców. Podobnie jak w latach poprzednich będą oni mogli spędzić miło czas, bawiąc się na dmuchanych zamkach, czy biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Podczas Dnia Otwartego poznamy również laureatów konkursu „Nagradzanie za segregowanie”. Przez ostatni rok mieszkańcy, którzy oznaczali swoje posegregowane odpady brali udział w comiesięcznym losowaniu nagród. Teraz przyszedł czas na wyłonienie trzech osób, które otrzymają nagrody główne.

Lulkowo odwiedzą również zawodniczki MKS Urbis Gniezno. Będzie to świetna okazja do spotkania oraz porozmawiania z aktualnymi mistrzyniami II ligi. Ponadto na specjalnie przygotowanym boisku dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności gry w piłkę ręczną. Wzorem poprzedniego roku, nie zabraknie również wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie, którzy opowiedzą o swojej pracy w gnieźnieńskiej placówce. Dla wszystkich gości przewidziano także darmowy poczęstunek. O oprawę muzyczną zatroszczy się Vehikuł Czasu Band. 

Zapraszamy! Do zobaczenia w Lulkowie!

Plakat