Urbis i MKS PR kontynuują współpracę

To już półtora roku od momentu, kiedy Spółka Urbis gości w nazwie MKS PR Gniezno. Dziś obie strony podpisały oficjalne porozumienie, przedłużające współpracę na linii Spółka – Klub. 

Spółka Urbis chętnie wspiera sportowe projekty. Przedsiębiorstwo zaangażowało się m. in. w najstarszy półmaraton w Polsce – Bieg Lechitów, podczas którego patronatem Spółki zostały objęte biegi młodzieżowe. Od sezonu 2015/2016 do grona wspieranych sptowarzyszeń dołączył Miejski Klub Sportowy Piłki Recznej w Gnieźnie. Firma zagościła w nazwie pierwszej drużyny, wspierając przy tym rozwój pierwszej drużyny, jak również licznych sekcji młodzieżowych, działających przy klubie.

Dotychczasowa współpraca przebiegała pomyślnie dla obu stron. Nic więc dziwnego, że zdecydowano o kontynuacji wspólnego projektu, nad którym czuwać będzie Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz. Oprócz niego w podpisaniu porozumienia wzięli udział Henryk Gędek – Członek Zarządu Urbis Sp. z o.o. oraz Jerzy Imbierowicz, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Piłki Ręcznej w Gnieźnie. Ponadto na konferencji obecne były zawodniczki Klubu.

Wspólny cel to awans MKS Urbis do pierwszej ligi, co może wydarzyć jeszcze w tegorocznym sezonie. Szczypiornistki znakomicie radzą sobie w II-ligowych rozgrywkach, gdzie nie przegrały jeszcze ani jednego spotkania. Szansa na dołączenie do grona I-ligowych ekip jest więc na wyciągnięcie ręki.

Obecność gnieźnieńskiej drużyny na zapleczu najlepszej ligi piłkarek ręcznych w Polsce to świetna perspektywa dla Pierwszej Stolicy Polski. Warto wspomnieć, iż już niebawem zostanie oddana do użytku nowa hala widowisko – sportowa, która, mamy nadzieję, będzie już gościć I-ligowy zespół piłkarek ręcznych. Wybudowany obiekt pozwoli z pewnścią rozwinąć skrzydła, Możliwość gry w lepszych warunkach oraz pomieszczenie większej grupy kibiców to tylko część korzyści wynikających z przyszłej przeprowadzki.

Liczymy, że dzisiejsze porozumienie zachęci inne firmy do podjęcia współpracy z MKS PR, dzięki czemu rozwój klubu nabierze jeszcze szybszego tempa.