Zapraszamy do Lulkowa!

To już czwarty raz, kiedy spółka URBIS zaprasza do udziału w corocznej imprezie – Dniu Otwartym Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowano wiele atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dzień Otwarty, organizowany przez spółkę URBIS jest corocznym wydarzeniem, którego początki sięgają roku 2013. To właśnie wtedy, przy okazji 120-lecia spółki po raz pierwszy zaproszono mieszkańców Gniezna do siedziby spółki, czyli do budynków mieszczących się przy ulicy B. Chrobrego 24/25. Po rocznej przerwie Dzień Otwarty powrócił w nowym miejscu. Tym razem miejscem organizacji wydarzenia był nowootwarty Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie i ta tradycja została podtrzymana do dziś. Kolejna edycja obędzie się w najbliższą sobotę, 9 czerwca. Atrakcji nie zabraknie! 

Głównym celem Dnia Otwartego jest przybliżenie tego, w jaki sposób funkcjonuje Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Stałym punktem wydarzenia jest możliwości zwiedzenia Zakładu w towarzystwie przewodnika. Nie inaczej będzie i tym razem – każdy, kto w sobotę zdecyduje się wybrać do Lulkowa będzie miał okazję zobaczyć, co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy każdego dnia. To doskonała, praktyczna lekcja recyklingu, pozwalająca zrozumieć, dlaczego segregowanie odpadów ma znaczenie. 

To oczywiście nie wszystko. Podobnie jak przed rokiem odwiedzą nas szczypiornistki MKS PR Gniezno – klubu, który od kilku lat jest wspierany przez spółkę URBIS. Na sztucznym boisku dzieci będą miały możliwość zagrania w piłkę ręczną w towarzystwie zawodniczek MKS-u. To nie jedyna forma aktywności, jaką przygotowaliśmy dla najmłodszych. Ponownie na terenie ZZO Lulkowo pojawią się dmuchane zamki oraz animatorzy, którzy postarają się jak najlepiej wypełnić czas dzieciom, które wspólne z rodzicami odwiedzą Zakład. Dla najaktywniejszych przygotowaliśmy drobne upominki. 

Na nieco okazalsze nagrody mogą tego dnia liczyć uczestnicy konkursu plastycznego „Segregacja? Dziecinnie proste!”, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Gnieźnie przy współpracy ze spółką URBIS. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz. Podczas Dnia Otwartego wyłonieni przez jury laureaci odbiorą z rąk prezydenta oraz prezesa spółki – Edmunda Młodzikowskiego – atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

To tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Warto spędzić z nami sobotnie południe do czego serdecznie zapraszamy. 

Ze względu na organizację Dnia Otwartego, PSZOK w Lulkowie będzie tego dnia nieczynny. 

Aby ułatwić dotarcie do Lulkowa, uruchomione zostaną specjalne połączenia autobusowe. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na poniższym plakacie.