Znamy zwycięzców konkursu!

Wiemy już, kto zwyciężył w konkursie #DlaczegoWarto. Przypomnijmy, że zadaniem uczestników było zachęcenie do segregacji odpadów poprzez przygotowany plakat lub film. Spośród wielu prac, jakie spłynęły do siedziby spółki URBIS jury konkursu wybrało po trzy najlepsze prace w każdej kategorii. 

Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne. Łącznie oddano aż 250 prac. 165 z nich zostało wykonanych przez uczniów klas 4-6, a 80 przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Oddano również 5 filmów stworzonych przez uczniów gimnazjów. Wobec tak dużego zainteresowania wybór nie należał do łatwych. Podczas oceniania prac jury zwracało szczególną uwagę na takie aspekty, jak oryginalne i ciekawe przedstawienie tematu, samodzielność wykonania, a ponadto, w przypadku plakatów, rodzaj użytych materiałów.  Po długich naradach wyłoniono po trzech zwycięzców w każdej z kategorii.

Szkoły Podstawowe – klasy 1-3:

1. miejsce – Julia Lisiak, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Niechanowie
2. miejsce – Jakub Ignaszewski, klasa III, Szkoła Podstawowa w Niechanowie
3. miejsce – Wiktor Bruch, klasa III, Szkoła Podstawowa w Łubowie

Szkoły Podstawowe – klasy 4-6:

1. miejsce – Piotr Paszak, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Nekli
2. miejsce – Wojciech Trojan, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Lednogórze
3. miejsce – Maria Ciesielska, klasa V, Szkoła Podstawowa w Zdziechowie

Szkoły gimnazjalne:

1. miejsce – Zuzanna Przybylska, Martyna Kluczka, Hanna Górska, Alicja Kowalczyk; Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli

2. miejsce – Maria Świadłowska, Kinga Witkowska, Magdalena Matuszczak, Wiktoria Zawistowska, Maksymilian Godycki-Ćwirko; Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nekli

3. miejsce – Mateusz Kozłowski, Maciej Gorzycki; Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Zdziechowie

Gratulujemy zwycięzcom! Wymienieni wyżej laureaci w kategoriach 1-3 i 4-6 szkół podstawowych otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci tabletów, smartwatchy i ebooków. Z kolei na zwycięzców w kategorii szkół gimnazjalnych czeka pobyt w Ośrodku Wypoczynkowo – Rekreacyjnym w Skorzęcinie. Członkowie zespołów, które zajęły drugie i trzecie miejsce, będą mogli skorzystać z oferty kręgielni Hotelu Nest, mieszczącego się w Gnieźnie przy ulicy Sobieskiego 20. Oprócz tego wszyscy zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 4 czerwca (tj. sobota) o godz. 12.00 w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie podczas Dnia Otwartego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych przez URBIS sp. z o.o. w Gnieźnie.