Usuwanie skutków burzy – raport z postępu prac (I)

Usuwanie skutków zeszłotygodniowej nawałnicy cały czas trwa. W akcję sprzątania miasta zaangażowane są wszystkie służby w tym spółka URBIS, która sukcesywnie zbiera odpady zielone powstałe w wyniku piątkowej burzy. Oto, co już udało się zrobić. 

Zdecydowanie najwięcej pracy czekało nas na osiedlu Pustachowa. W ciągu ostatnich dwóch dni – przy wsparciu PWiK i PEC – wywieźliśmy aż 12 kontenerów odpadów, każdy o pojemności 20 m3. 

Znacznie mniej odpadów zielonych wywieziono z ul. Orzeszkowej. Tam uzbierano 2 kontenery o takiej pojemności. Identyczną ilość gałęzi liści i konarów wywieziono z ul. Budowlanych, gdzie również załadowano dwie „dwudziestki”. 

To oczywiście nie koniec prac. Już jutro nasi pracownicy pojawią się w kolejnych lokalizacjach, aby pomóc w usuwaniu skutków piątkowego kataklizmu. 

Jednocześnie przypominamy o możliwości pozostawiania odpadów zielonych w specjalnym punkcie przy ul. Kawiary 38 (przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt). Prosimy o oddzielanie gałęzi od pni i większych konarów.