O Nas

Slider - urbis chrobrego test

URBIS to jedna z czterech gnieźnieńskich spółek komunalnych, Od ponad 130 lat działamy na rzecz mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski, konsekwentnie podnosząc jakość świadczonych usług. Obecnie firma zatrudnia blisko trzystu wykwalifikowanych pracowników, którzy służą nam swoją wiedzą i doświadczeniem.

Oto, czym się zajmujemy:
Wywóz odpadów

post - pojemniki na śmieci 2

Za regularny odbiór śmieci z terenów Miasta i Gminy Gniezno odpowiada Zakład Oczyszczania Miasta. Nie ulega wątpliwości, że jest to najbardziej charakterystyczny obszar działalności Spółki. To jednak nie wszystko, co ZOM ma do zaoferowania. Przy zakładzie funkcjonuje miejski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ponadto kilka razy w ciągu roku ZOM przeprowadza zbiórkę odpadów gabarytowych.

Więcej informacji o Zakładzie Oczyszczania Miasta

Gospodarka odpadami

post - Lulkowo

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie to najnowszy i najnowocześniejszy obiekt w zasobach Spółki. Wybudowany w miejscu składowiska odpadów za ponad 80 milionów złotych przy wsparciu funduszy unijnych – Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Pozwala na prowadzenie zaawansowanej gospodarki odpadami oraz przygotowanie wysokiej jakości surowca. Rocznie Zakład przetwarza 56 tysięcy ton odpadów. Za poprawną selekcję odpowiada sześć separatorów optycznych, a także ponad kilometr taśm sortowniczych.

Więcej informacji o ZZO Lulkowo
Strona internetowa Zakładu

Administracja Lokalami

Slider - wjazd do firmy

Zakres działalności URBIS Sp. z o.o. nie ogranicza się jednak wyłącznie do zadań związanych z wywozem i gospodarką odpadami. Spółka zajmuje się również kompleksowym administrowaniem i zarządzaniem nieruchomościami. W ofercie firmy znajdują się:

  • obsługa techniczna obiektu
  • obsługa finansowo – księgowa 
  • sporządzanie planów i raportów 
  • pomoc prawna 
  • kontrola realizacji wszystkich umów na dostawy i usługi dla nieruchomości

Więcej informacji:
Rejonowa Administracja Domów 
Pogotowie techniczne

Opiekujemy się zwierzętami

post - pies

Pośród zadań powierzonych Spółce znajduje się również zarządzanie gnieźnieńskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. W placówce azyl znalazły nie tylko psy i koty, ale również ptaki, kozy, króliki, jeże, sarna, lis, wiewiórka, żółwie, chomiki i świnki morskie. Leczymy ich rany, ratujemy życie, karmimy i otaczamy opieką, lecz naszym głównym celem jest znalezienie im domu, gdzie będą kochane i doceniane. Placówka była wielokrotnie pozytywnie oceniana przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Schronisko dla Zwierząt Gniezno

Wspieramy lokalny sport

Slider - ręczna 2 test

URBIS Sp. z o.o. to jeden z mecenasów gnieźnieńskiego sportu. Od sezonu 2015/2016 jesteśmy tytularnym sponsorem żeńskiej sekcji piłki ręcznej – MKS PR Gniezno – która z powodzeniem radzi sobie na krajowych boiskach. Tylko w ostatnim sezonie gnieźnieńskie szczypiornistki wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej oraz zdobyły srebrny medal w kategorii juniorek młodszych. Ponadto wspieramy cykliczne wydarzenia sportowe. Jednym z nich jest najstarszy półmaraton rozgrywany w Polsce – Bieg Lechitów, podczas którego nasza Spółka wspiera biegi młodzieżowe.

post - bieg lechitów 2016 

Wyróżnienia