EKO-EDUKACJA w Spółce URBIS

W Spółce URBIS, od ponad 20 lat prowadzimy, EKO-EDUKACJĘ, najczęściej najmłodszych mieszkańców naszego rejonu Wielkopolski. W tym roku, rozpoczęcie zajęć edukacyjnych zbiegło się z największym, międzynarodowym świętem, zwanym: „Dzień Ziemi”. Jest on obchodzony 22 kwietnia – od roku 1970, a tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę”. W Polsce „Dzień Ziemi” świętowany jest od 1990 roku. Tym samym jak co roku, świętem ekologicznym był 22 kwietnia 2022r. który wypadł w ostatni piątek i w dwóch zakładach naszej Spółki odbyły się plenerowe EKO – zajęcia.

Gniezno, ul. Fabryczna 7, ZOM – wizyta przedszkola nr 8, z ul. Budowlanych 22 w Gnieźnie, grupy „Pszczółki”. Zajęcia edukacyjne w Zakładzie Oczyszczania Miasta z zakresu poprawnej, selektywnej zbiórki, ze swadą i humorem, w przystępnej formie, przeprowadziła Pani Elżbieta Kląskała. 

Lulkowo, Lulkowo 12a, ZZO – wizyta grupy najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Zdziechowie. Zajęcia edukacyjne w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów, obejmujące zasady właściwej, selektywnej zbiórki oraz charakter działalności mechaniczno-biologicznego zakładu przetwarzania odpadów komunalnych, przeprowadziła Pani Ewa Menz.