Emocje do samego końca!

Kibice, którzy w sobotnie popołudnie postanowili odwiedzić halę przy ulicy Paczkowskiego z pewnością nie żałowali swojej decyzji. Zespoły MKS Urbis Gniezno oraz MUKS Lider Świebodzin zafundowały im pasjonujące widowisko.

Sobotni pojedynek był spotkaniem na szczycie II ligi piłki ręcznej kobiet. Goście rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia, obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Po przerwie, o którą poprosił trener MKS Urbis sytuacja gnieźnienek poprawiła się, czego efektem był remis, którym zakończyła się pierwsza połowa.

W przerwie spotkania miała miejsce miła uroczystość. Henryk Gędek, członek zarządu Urbis Sp. z o.o. w towarzystwie Karoliny Jankowiak, wiceprezes zarządu Spółdzielczej Grupy Bankowej przekazał jednej z grup młodzieżowych MKS Urbis komplet strojów meczowych oraz dresy treningowe.

Po zmianie stron MUKS Lider ponownie objął prowadzenie, lecz i tym razem MKS zdołał odrobić straty i objąć prowadzenie w meczu. Kiedy wydawało się, że dwa punkty zostaną w Pierwszej Stolicy Polski do głosu po raz kolejny doszedł zespół gości, który zniwelował straty do zaledwie jednej bramki i na 30 sekund przed końcem stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu. Akcja ofensywna Świebodzinianek zakończyła się jednak niepowodzeniem i szybką kontrą gospodarzy. Ostateczny wynik spotkania – 29:27.

Tym samym MKS Urbis pozostaje niepokonany w rozgrywkach II ligi. W następnej kolejce gnieźnianki udadzą się do stolicy Wielkopolski, gdzie zmierzą się z zespołem Handball Poznań. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 25 lutego, na godzinę 16:30.