Schronisko zagrało z WOŚP

13 stycznia odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy do tej akcji charytatywnej dołączyli wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie. 

Od samego rana Przyjaciele Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie w towarzystwie czworonożnych podopiecznych wspierali wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy jak co roku zbierali środki na zakup sprzętu, ratującego życie chorych dzieci.

– To jest dowód na to, że te psy, mimo że są bardzo pokrzywdzone, nie straciły wiary w ludzi i też chcą działać na rzecz Orkiestry – mówił w rozmowie z TV Gniezno Krzysztof Półrolniczak, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie. 

Celem akcji był również zwrócenie uwagi na los zwierząt. – Psy są również częścią nas. (…) To są bardzo ważne istoty, które kochamy, które należy szanować i nie należy z nimi postępować tak, jak robi to część społeczeństwa – dodał Kazimierz „Tinkers” Kubów, szef gnieźnieńskiego sztabu WOŚP. 

Pełen materiał poświęcony zaangażowaniu Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie, zrealizowany przez TV Gniezno można obejrzeć pod tym linkiem.