Mnóstwo gości i jeszcze więcej atrakcji – tak było w Lulkowie

Konkursy, liczne atrakcje, wspaniała pogoda – tegoroczny Dzień Otwarty ze spółką URBIS przeszedł już do historii. 

Dzień Otwarty był czwartą tego typu imprezą organizowaną przez spółkę URBIS. Po pierwszy firma zaprosiła do siebie mieszkańców w 2013 roku, przy okazji jubileuszu 120-lecia istnienia. Wówczas Dzień Otwarty odbył się w głównej siedzibie spółki, przy ulicy B. Chrobrego 24/25. Dwa lata później, po otwarciu Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie postanowiono powrócić do idei tego wydarzenia. Dzień Otwarty na stałe wpisał się do kalendarza, czego efektem są coroczne spotkania na początku czerwca.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych przez URBIS. Stałym i niezmiennym punktem każdych Dni Otwartych jest zwiedzanie Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Również i w tym roku nie brakowało chętnych do tego, aby zobaczyć, jak zakład wygląda od kuchni oraz co dzieje się z odpadami po wyrzuceniu ich do kosza.

Kulminacyjnym punktem sobotniego wydarzenia było losowanie głównych nagród w loterii promocyjnej „Nagradzanie za segregowanie”, organizowanej przez Urząd Miejski w Gnieźnie. To właśnie w Lulkowie dowiedzieliśmy się do kogo trafiły telewizor, lodówko – zamrażarka i pralka automatyczna.

Zwycięskie numery identyfikacyjne to:
Nagroda telewizor Thomson – nr identyfikacyjny S002066 – Sebastian K.
Nagroda lodówko-zamrażarka Samsung – nr identyfikacyjny S007015 – Witold K.
Nagroda pralka automatyczna Bosch – nr identyfikacyjny S003911 – Aleksander D.

Na najwięcej atrakcji mogli liczyć najmłodsi. Dmuchane zamki, konkursy, gry i zabawy – każdy znalazł coś dla siebie. Tegoroczne Drzwi Otwarte wzbogaciły się o kilka nowości. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć zawodniczki MKS PR Gniezno, których spółka URBIS jest głównym sponsorem. Ponadto był z nami Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie, który sprawdzał wiedzę najmłodszych, nagradzając poprawne odpowiedzi atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz tego wszyscy, którzy tego dnia przybyli do Lulkowa mieli niepowtarzalną szansę, aby zobaczyć, jak przy użyciu pralki można zmienić opakowania po soku w papier. Nowością były również pokazy zumby, prowadzone przez zawodowe instruktorki.

cof

Z roku na rok Dzień Otwarty cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Już wiemy, że przyszłoroczna impreza będzie szczególnym wydarzeniem, a to wszystko za sprawa 125-lecia spółki URBIS, które będziemy obchodzić w przyszłym roku. Do zobaczenia!